Kierunki i Specjalności

Mechanika i Budowa Maszyn Energetycznych

Kierunek Mechanika i Budowa Maszyn Energetycznych został zmodernizowany na początku 2021 roku w celu lepszego dopasowania do wymagań rynku pracy. Rozpoczęte i planowane inwestycje w branży energetycznej oznaczają zapotrzebowanie na specjalistów od nowoczesnych maszyn i urządzeń. Obok najnowszych, często dopiero wdrażanych rozwiązań technicznych, przedstawiamy również tradycyjne, najbardziej rozpowszechnione technologie.

W zagadnieniach technicznych uwzględniamy założenia tzw. czwartej rewolucji przemysłowej, to znaczy kwestie związane z automatyzacją procesów przemysłowych i zdalną kontrolą maszyn. Studenci nabierają doświadczenia między innymi przez naukę obsługi specjalistycznego oprogramowania do analiz inżynierskich. Takie podejście zapewnia możliwość błyskawicznego wdrożenia do zadań zawodowych.

Studia inżynierskie I stopnia
stacjonarne.
Czas trwania: 7 sem.
OBSZARY KSZTAŁCENIA:
  • Maszyny i urządzenia dla odnawialnych źródeł energii
  • Projektowanie maszyn energetycznych
  • Chłodnictwo i klimatyzacja
  • Technika samochodowa

Naszym studentom zapewniamy:

• korzystanie ze specjalistycznego oprogramowania inżynierskiego
  • dostęp do laboratoriów z zaawansowanym sprzętem diagnostycznym (m. in. skaner i drukarki 3D)
  • treści zajęć bazujące na doświadczeniu pracowników uczelni zdobytym we współpracy z przemysłem

Twoja kariera po ukończeniu studiów.

Obszary zatrudnienia absolwentów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn Energetycznych:

• energetyka zawodowa
  • energetyka rozproszona (OZE)
  • transport i mobilność
  • zautomatyzowana produkcja przemysłowa
  • przemysł maszynowy

Podmioty gospodarcze zatrudniające naszych absolwentów:

• biura projektowe
  • producenci podzespołów i całych maszyn
  • zakłady energetyczne
  • firmy serwisowe
  • importerzy i dostawcy maszyn

Twoje umiejętności po ukończeniu studiów.

Wiedza i kompetencje absolwentów obejmują cały cykl życia maszyn i urządzeń energetycznych, to znaczy:

• projektowanie, w tym budowa i działanie maszyn oraz instalacji
  • wytwarzanie i montaż
  • eksploatacja, w tym sterowanie i diagnostyka
  • serwis, remonty i modernizacje